15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BERABERLİK GÜNÜ
           
            Türk Milleti tarihi boyunca toprağına, hürriyetine, birliğine, beraberliğine büyük önem vermiş ve bu değerleri inancının bir parçası olarak görmüştür. Tarihi boyunca vatanının ve özgürlüğünün uğruna canı pahasına dört bir yandaki düşmanlarıyla canı pahasına çetin savaşlar vermiştir.
            Tarih 15 Temmuz 2016 yı gösterdiğinde Ülkemiz Milleti ve Milli İradeyi hiçe sayarak devleti ve hükümeti ele geçirmeye çalışan tarihin kaydettiği en büyük ihanet girişimlerinden birine tanık olmuştur.
            15 Temmuz ülke ve toplum tarihimizde bir dönüm noktasıdır. Bu zor zamanda hemen her vatandaş darbe girişimine tepki vermiş ve gelecek nesillere kahramanca yazılmış bir destan bırakmıştır.
            Bu bağlamda Yurdun dört yanında büyük bir coşkuyla kutlanan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Gününün 2. Yıldönümü İlimizde de İzmir Valisi Erol Ayyıldız ev sahipliğinde yüksek katılım ile gerçekleşti.
Düzenlenen programda Konak Meydanında toplanan İzmirlilere seslenen Sayın Valimiz Erol Ayyıldız, “15 Temmuz yiğitler diyarı, efeler diyarı İzmir’in hainlere karşı duruş günüdür. 15 Temmuz yiğitlerin tüm haksızlıklara dünyaya haykırırcasına dur dediği gündür” dedi.          
Milletimizin birlik ve beraberliğini, vatanımızı ve vatandaşlarımızı korumak adına hiç düşünmeden canını feda eden aziz şehitlerimizi saygıyla anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.